Fem år etter at Betonmast Eiendom inngikk avtale om utviklingen av et nytt sentrum i Nittedal, har prosjektet fått navn. Mo Bruk skal bli et nytt nabolag med boliger, næring og møteplasser – med utgangspunkt i historien rundt Mo gård.
Denne uken ble navnet og den nye nettsiden mobruk.no lansert. Navnet markerer en ny milepæl i et utviklingsarbeid som startet i 2021, da Betonmast Eiendom inngikk samarbeidsavtale med grunneier Even Stovner om utviklingen av området ved Mo gård.
– Det ble veldig fort klart at «Mo» måtte bestå, på en eller annen måte. Mo gård og området rundt har jo en lang historie, sier prosjektsjef Annette Meinhart i Betonmast Eiendom.

Prosjektområdet omfatter nærmere 175 mål og inngår i planene for utviklingen av Nittedal sentrum. Siden avtalen ble inngått, har Betonmast Eiendom jobbet med utviklingen av området sammen med Nittedal kommune, innbyggerne, arkitekter og landskapsarkitekter.
Første utbyggingsfelt er planlagt sør for Mo gård, med næringsarealer på bakkeplan og boliger over. Områdereguleringen for sentrum er fortsatt under arbeid, og skal legge rammene for den videre utviklingen.
Lanseringen av Mo Bruk handler også om å gjøre prosjektet mer synlig og tilgjengelig for innbyggerne. På den nye nettsiden skal det være mulig å følge utviklingen og få mer informasjon om planene fremover.
– Vi er i ferd med å skape et nabolag som virkelig skal brukes, både av dagens innbyggere og kommende generasjoner. Ambisjonen er å utvikle et sted med gode boliger, møteplasser og tilbud, samtidig som vi tar vare på historien og identiteten som allerede finnes her. Det er det Mo Bruk skal bygge videre på, sier Annette.